Μετά από μια δεκαετία αδράνειας ο Πολιτιστικός & Μορφωτικός Σύλλογος Δάφνης «Κ. ΒΑΡΝΑΛΗΣ» αναπνέει ξανά με το οξυγόνο της αγάπης όλων για το χωριό μας και την διάθεση να κάνουμε ξανά αισθητή την παρουσία μας.

Ο σύλλογος μας αποτελείται από νέους ανθρώπους με όρεξη για δουλειά, ανάγκη για αναζήτηση νέων πραγμάτων, επιθυμία για ένα καλύτερο τόπο..

Το καλοκαίρι του 2001 διοργανώθηκε το 1ο Φεστιβάλ Δάφνης, που δυστυχώς έμεινε χωρίς συνέχεια. Επιλέξαμε να συνεχίσουμε από εκεί την αρίθμηση, ως δείγμα εκτίμησης σε εκείνη την προσπάθεια, αναλαμβάνοντας την ευθύνη να το καθιερώσουμε.

Πλέον έχουμε φτάσει με επιτυχία στο 4ο Φεστιβάλ Δάφνης το οποίο αναμένεται να ξεκινήσει στα μέσα Ιουλίου περιλαμβάνοντας πολλές δραστηριότητες και ένα πλούσιο και ζωντανό πρόγραμμα.

Η επιλογή των δραστηριοτήτων μας γίνεται πάντα με γνώμονα τα παρακάτω 3 κριτήρια:

1) εκδηλώσεις και δραστηριότητες που αφορούν όσο το δυνατόν περισσότερους
2) συνδυασμός ψυχαγωγικής, ενημερωτικής και πολιτιστικής ουσίας
3) κοστολόγηση σε όσο το δυνατόν προσιτές τιμές για όλους

Περιηγηθείτε στην ιστοσελίδα μας για να πάρετε μια γεύση από τις εκδηλώσεις μας